Yazarlar
Döviz Kurları
Ardahan’ın Kurtuluşunun 100.Yılı YILDIZ EN TV’de Tartışıldı
Ardahan’ın Kurtuluşunun 100.Yılı YILDIZ EN TV’de Tartışıldı
22 Şubat 2021 06:54
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı nedeniyle düzenlenen program YILDIZ EN TV’de canlı yayında yoğun ilgi ve katılımla unutulmaz bir etkinlik oldu.

Gazeteci Yazar Mustafa Küpe’linin hazırlayıp sunduğu “Serhat Gündem” programında Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşun 100. yılı kutlamasında sahne alan sanatçılar Ardahan yolları türküsüyle programa renk kattılar.

21 Şubat Pazar günü Ardahan’ın Düşman İşgalinin 100 yılı Canlı yayın programına, Ardahan’lı Milletvekillerinin, Belediye Başkanlarının, bilim adamlarının, STKlar, kanat önderlerinin ve Ardahan Dernekler Federasyonlarının yoğun katılımıyla uzun zaman unutulmayacak görkemli bir kutlama oldu.

Dünya’da, Türkiye’de ve Ardahan’da yaşayan Ardahanlıların Yıldız En TV ekranlarına kilitlendikleri 100. Yılanda Ardahan’ın güçlü bir lobi olması için sürekli mesajları verildi.

KÜPELİ TEŞEKKÜR ETTİ

4 Saat süren canlıyı yayında katkılarından dolayı Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’e, Yıldız TV Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin’e, İstanbul KAI Dernek başkanı ve Ataşehir Belediye Başkanı Orhan Çerkez ve Ardahan İl Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş’a ve dekse sunan herkese Stüdyo konuklarına ve ekranları başında ki izleyicilerine teşekkür eden Moderatör Gazeteci Küpeli, Güçlü bir lobi olması için Bütün Ardahanlıları birliğe, dayanışmaya kaynaşmaya davet etti.

100 YILINDA GÜÇLÜ MESAJLAR VERİLDİ

Yoğun mesajların geldiği 4 saat süren canlı yayın programında konuşan Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 25. Dönem HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halim Kazan, Yıldız TV Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin, Ardahan’da göçün durdurulması için yatırımlara hız verilmesi güçlü bir lobi olması noktasında önemli mesajlar verildiler.

KANAAT ÖNDERLERİ CANLI YAYINA ARDAHAN DESTEK İSTEDİLER.

Corona Virüs nedeniyle Programa gelemeyip, telefonla canla yayına katılan İstanbul Kars Ardahan Iğdır Eğitim Vakfı Kurucu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Esfender Korkmaz, Ardahan 22. 23. 24. Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk Esenyurt Kenti Konsey Başkanı Tuncer Dağ, Ardahan’a sahip çıkılması yatırımdan geçer diyerek iş dünyasını Ardahan’a yatırım yapmaya davet ettiler.

STK’LAR BİRLİK MESAJLAR VERDİLER

Ardahan’ın kültürel değerlerinin yansıtıl programda söz alan KAI Dernek Başkanı Orhan Çerkez, KAI İstanbul Dernekler Federasyon Genel Başkanı Gürsel İlgüz, Ankara Ardahan Dernekler Federasyon Genel Başkanı Ergüder Şimdi, Bursa Kars Ardahan Dernekler Federasyon Genel Başkanı Av. Ersaslan Polat, Damal Dernekler Federasyon Genel Başkanı Güner Kökat, Hoçvan Dernekler Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Şeref Caferoğlu, KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe, İstanbul Ardahan İl Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş, Maltepe Ardahan Dernek Başkanı Yaşar Geler, Çıldır Dernek Başkanı Cevdet Yılmaz, Otogarı taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Harun Yıldırım, Ardahan’ın organik ürünlerinin pazarlanması yaz kış turizminin geliştirilmesi Tünellerin bir en evvel açılması ve Doğu Ekspres’in Ardahan’a gitmesi için yetkililere çağrıda bulundular.

SANATÇILAR ARDAHAN’IN TÜRKÜLERİYLE COŞTURDU

Cumhuriyetin kuruluş temellerinin atıldığı Ardahan ili Düşman ilinin kurtuluş etkinliğinde sahne alan Halk Müzik Sanatçısı Mehmet Yılmaz, Gülhan Yıldız, Halk Müzik Sanatçısı Halk Müzik Sanatçısı Murat Yılmaz Ardahan’ın yöresel türküleriyle herkesi Ardahan’a götürdüler.

Söylediği türkülerle herkesin taktirini kazanan Ardahan’lı Sanatçılar Programın kapanışında Ardahan’ın yolları türküsüyle konuklarle birlikte Halaç çekerek programa renk kattılar

Mert KILIÇ- Burhan AYDIN/İstanbul/Serhat Birikim


Yorumlarİlgili Haberler