Yazarlar
Döviz Kurları
Iğdırlılar Derneği Korona Sürecinde İlk Toplantısını Yaptı
Iğdırlılar Derneği Korona Sürecinde İlk Toplantısını Yaptı
27 Haziran 2020 23:18
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

Merkezi İstanbul sefaköy’de bulunan, Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte 3 ayın ardından ilk toplantısını yaptı.

Koranavirüs salgını nedeniyle aylardır yapamadıkları toplantılarını sosyal mesafeyi koruyarak gerçekleştiren Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Sefaköy’de bulunan dernek merkezinde bir araya geldi. Yeeni kararların alındığı toplantıya katılan yöneticiler, korona virüsün başlangıç döneminde Iğdır ve ilçelerine dağıtılmak üzere gönderilen 7000  maske ile birlikte Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılan erzak kolilerinin değerlendirmesini yaptılar.

HEDEF IĞDIR VE KAYISISINI DAHA GENİŞ KİTLELERE TANITMAK

Yönetim kurulu toplantısında birçok önerinin yanı sıra Iğdır Kayısısının İstanbul’da tanıtımıda gündem oldu. Koronavirüs nedeniyle planlanan geniş kapsamlı festivalin yapılamayacağı gerçeğini de dikkate alan Yönetim Kurulu üyeleri yeni bir çalışma üzerine plan yaptı. Yönetim Kurulu aldığı kararda sosyal mesafeyi koruyarak İstanbul’da görev yapan, kamu kurumlarını yönetenlere hediye edilmek üzere kayısı hediye paketi yaparak dağıtmayı karara bağladı. Bu temelde Iğdır’dan getirilecek olan kayısılar hediye sepeti haline getirilerek, kamu adına görev yapan ilçe Kaymakamlarına, Belediye Başkanlarına ve Emniyet Müdürlerine  ikram edilecek.

Kaynak: Kent Yaşam


Yorumlarİlgili Haberler